EasyDNNNews

تشک خوب چی بخرم؟

تشک خوب چی بخرم؟

امروزه مدرن شدن زندگی‌ها افراد را واداشته است از عادات زندگی سنتی خود دست برداشته و به سمت بهتر کردن شرایط زندگی خود قدم بردارند. استفاده از تخت خواب و تشک خوشخواب برای خواب در ظاهر یک امر مرسوم است اما هنوز هستند کسانی که درگیر عادت‌های قدیمی و سنتی خود مانند استفاده از تشک سنتی و خوابیدن بر روی زمین هستند. استفاده از یک تشک غیر استاندارد می‌تواند مشکلات بسیاری را برای افراد به بار آورد. بدخوابی یا بیدارخوابی یکی از این مشکلات است که به طور معمول در نتیجه آشفتگی ذهنی افراد یا مناسب نبودن بستر خواب آنها ایجاد می‌گردد. با بررسی تشک خود اط سلامتی آن مطمئن شودی و اگر نیاز است آن را تغییر دهید یک لحظه هم غفلت نکنید. اگر به دنبال خرید تشک جدید هستید حتما توجه نمایید که چه نوع تشکی را باید انتخاب کنید. ایران مترس در این مطلب چند نکته مهم را به شما یادآوری می‌نماید که می‌تواند راهنمای خوبی برای اینکه چه تشکی انتخاب نمایید باشد.

تشک سنتی

استفاده از تشک‌های سنتی را بسیار شاهدیم. یکی از مزیت‌های این تشک‌ها کم جا بودن و سبکی آنها می‌باشد در نتیجه برای استفاده در فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. پژوهشگران اثبات نمودند که بدن انسان لازم است در هنگام خواب حداقل 30 سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشد یکی از مهمترین دلایل این امر راحتر شدن نشست و برخاست برای انسان است که باعث جلوگیری از سایش مفاصل زانوی او می‌گردد. این ساییدگی در میانسالی و کهنسالی مشکلات بزرگی را برای انسان به بار می‌آورد و حتی ممکن است که باعث گرفتن توانایی راه رفتن او گردد. در نتیجه استفاده از تخت خواب را هرگز فراموش نکنید. به طور کل تشک‌های سنتی بستر مناسبی برای استفاده در تخت خواب‌ها نیستند. در نتیجه بهتر است از تشک‌های خوشخواب استفاده نمایید تا هم سلامتی بدنتان را تضمین کنید و هم از یک خواب استاندارد و با کیفیت بهرمند گردید.

تشک خوشخواب

 تشک‌های کارگاهی که در ایران بیشتر با نام تشک خوشخواب شناخته می‌شوند را می‌توان مهمترین کالای خواب انسان دانست که با روی کار آمدن آن کیفیت خواب افراد دچار تحول زیادی گردید. با روی کار آمدن برندهای جدید در حوزه تهیه و تولید تشک خوشخواب امروزه شاهد تولید تشک‌های متنوعی هستیم که هریک مزیت‌هایی نسبت به سایر تشک‌ها دارد. با زیاد شدن تعداد برندها و انواع تشک‌ها انتخاب تشک خوشخواب یکی از دغدغه‌های افراد به خصوص خانم‌های خانه شده است. 
سوالی که بسیاری از خود می‌پرسند این است که تشک خوب چه تشکی است؟ و کدام برند برای خرید تشک مطمئن تر است؟

تشک خوب

یادتان باشد که استفاده از یک برند خاص در هنگام انتخاب تنها باعث کاهش گزینه‌های انتخابی شما می‌شود. امروزه با افزایش قیمت تشک خوشخواب خرید تشک‌های برند هزینه ای گزاف را در بردارد. در حالی بسیاری از تشک‌های استاندارد تولید شده در سایر کارخانجات نیز به همان اندازهی می‌توانند با کیفیت باشند. از آن گذشته ثابت شده است که هر برند تنها در ساخت تشک خاصی عالی عمل می‌نماید. در نتیجه در هنگام انتخاب تشک بهتر است قبل از نام برند نکات دیگری برایتان حائز اهمیت باشد.

نکات مهم خرید تشک

تا کنون مقالات بسیاری درباره انواع تشک و راهنمای خرید و کیفیت آنها منتشر شده است، اما شما لازم است نکات دیگری را هم برای انتخاب یک تشک خوب در نظر داشته باشید. در این مطلب به چند نکته کلیدی اشاره می‌نماییم.

سن افراد 

توجه به سن افراد برای انتخاب تشک گزینه بسیار مهمی است که اکثرا نادیده گرفته می‌شود. متخصصان توصیه می‌کنند افراد بالای 60 سال از تشک‌های طبی استفاده کنند تا بتوانند خواب بهتر و راحتری داشته باشند. تشک‌های طبی همچنین برای افراد بیمار توصیه می‌گردد. همچنین برای کودکان بیشتر از تشک‌های فنری و برای بزرگسالان از نوع طبی- فنری باید استفاده نمود.

سلامتی افراد

سلامت جسمانی افراد می‌تواند در انتخاب تشک نقش مهمی داشته باشد. اگر قرار است برای یک فرد بیمار که وقت بیشتری را در رختخواب می‌گذراند تشک انتخاب نمایید بهتر است از نوع تشک‌های بیمارستانی انتخاب نمایید. این گونه تشک‌ها به گونه ای طراحی شده اند که مانع از ایجاد بیماری زخم بستر در افراد می‌شود. همچنین کسانی که از دیسک کمر یا ناراحتی‌های ستون فقرات رنج می‌برند لازم است به دنبال خرید تشک مناسب برای کمر درد و دیسک کمر باشند.

تشک طبی یا فنری

در بازار هم تشک‌های فنری وجود دارد که بسیار نرمند و هم تشک‌های طبی که سفتی آنها به گفته بسیاری برای بدن مناسب است. بسیاری از افراد بین انتخاب این دو نوع تشک مردد هستند. همانطور که در بالا ذکر شد استفاده از تشکهای طبی فنری معقول ترین انتخاب است زیرا این تشک با ادغام مزیت‌های دو تشک طبی و فنری طول عمر بیشتری خواهد داشت و خواب راحتری را برایتان به ارمغان می‌آورند. این نوع از تشکها در تشکهای دو نفره بیشترین استفاده را دارد.

تشک تخت‌های دونفره

بهتر است در هنگان انتخاب نوع تشک به یک نفره بودن یا دونفره بودن آن توجه نمایید. انتخاب یک تخت فنری با فنرهای متصل برای تشک سرویس خواب دونفره یک اشتباه بزرگ است. زیرا طراحی این تشک‌ها به گونه ای است که با فرو رفتن قسمتی از تشک سایر قسمت‌های تشک نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد به همین علت زمانی که یکی از دونفر خوابیده بر روی تشک در خواب حرکتی داشته باشد تشک در قسمت فرد دیگر نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد و باعث بی خوابی فرد دوم می‌شود. در نتیجه لازم است از تشک‌های فنر منفصل یا پاکتی استفاده شود که طراحی آن به گونه ای است که فنرهای هر قسمت مستقل از سایر بخش‌های تشک عمل می‌کند در نتیجه فرد دیگر دچار آشفتگی در خواب خود نخواهد شد.

وزن افراد

در هنگام خرید تشک به وزن افراد توجه نمایید. استفاده از تشک‌های فنری برای افراد بالای 70 کیلو گزینه مناسبی نیست همچنین اگر زوجین اختلاف وزن بسیاری دارند لازم است از دو تشک یک نفره متناسب با وزن خود استفاده نمایند. با چسباندن تشک‌های یک نفره شما می‌توانید خواب راحتری را برای خود به وجود آورید.

در انتخاب تشک خوب نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید در مطالب راهنمای خرید تشک، مشاوره تشک خوشخواب آنها را مطالعه نمایید.
 
 


اکنون می توانید خرید آنلاین انجام دهید

3145 رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x