EasyDNNNews

تشک نوجوان

تشک نوجوان

خواب مهم ترین نیاز بدن برای تجدید قوا و رفع خستگی است که تقریبا یک سوم زندگی هر انسانی را تشکیل می‌دهد. اهمیت این موضوع در نوجوانان نسبت سایر افراد بیشتر است. نوجوانی از سنین 12 تا 18 سالگی را در بر می‌گیرد که اوج رشد جسمی و روحی را برای یک فرد به دنبال دارد. هر نوجوان برای داشتن رشد مناسب نیازمند سپری کردن یک سوم روز خود در خواب می‌باشد. تغییرات فیزیکی این دوره در فرد باعث ایجاد خستگی‌های جسمی و روحی زیادی می‌شود به همین علت فراهم آوردن لوازم خواب مناسب در این دوره بسیار مهم است. 

تشک مناسب کودک و نوجوان

خواب برای کودکان و نوجوان که در مرحله رشد هستند بسیار حائز اهمیت است. اگر این کودکان و نوجوانان از خواب خوبی برخوردار نباشند دچار اختلالات خواب شده و فرآیند رشد آنها ممکن است دچار افت می‌گردد که اثرات سویی در آینده آنها خواهد داشت.
یکی از عوامل موثر در داشتن یک خواب خوب استفاده از تشک مناسب به خصوص تشک خوشخواب است. همانگونه که در مقاله‌های قبلی اشاره نمودیم تشک خوشخواب دارای انواع متفاوتی است که هریک از آنها بر طبق ویژگی‌هایشان کاربردهای خاصی دارند و مناسب هر سنی نیستند. تشک خوشخواب مناسب کودک و نوجوان ویژگی‌های خاص خود را دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌نماییم.

ابعاد تشک

ابعاد تشک خوشخواب نوجوانان در حال رشد لازم است مناسب بدن در حال رشد آنها باشد. اینکه شما بخواهید هر دو سال یکبار تشک و تخت فرزند خود را عوض نمایید هزینه گزافی را به خود تحمیل خواهید کرد در نتیجه پیش از شروع دوره نوجوانی یعنی حدود 10 سالگی تخت و تشک کودک را مناسب با دوره نوجوانی او تهیه نمایید. خرید تشک یک نفره بزرگسال با ابعاد 90*200 سانتی متر می‌تواند باعث راحتی کودک و نوجوان شما در خواب شود. او فضای کافی برای بی قراری‌های زمان خواب را در اختیار دارد و کمتر دچار مشکلات ناشی از بهم ریختگی خواب می‌شود.

ارتفاع تشک

ارتفاع تشک نوجوان باید به گونه ای باشد که آنها به راحتی بتوانند از تخت خود بالا رود. این ارتفاع از حدود 20 سانتی متر کمتر نباید باشد. ضخامت کمتر بیانگر سفتی بیشتر تشک خواهد بود چون اینگونه تشک ها از اسفنج‌های سختی تهیه شده اند. توجه داشته باشید که ارتفاع بسیار زیاد تشک می‌تواند فاصله کودک تا زمین را زیادتر کند و در صورت افتادن او از روی تخت آسیب ‌بیند.

نرمی تشک

برای کودکان و نوجوانان که وزن کمتری نسبت به بزرگسالان دارند استفاده از تشک‌های نرم به خصوص تشک‌های فنری توصیه می‌شود. استفاده از تشک‌های طبی سفت برای کودکان گزینه ی نامطلوبی است زیرا سختی بستر برای کودکان و نوجوانان در حال رشد خشکی بدن را در پی خواهد داشت. از تمام این حرفها گذشته کودکان علاقه به فنریت تخت خود دارند. به همین علت استفاده از تشک‌های نرم در آن‌ها حس بهتری برای شان ایجاد خواهد نمود.

ضد حساسیت بودن تشک

یکی از مهمترین نشانه‌های بلوغ در نوجوانان حساس شدن پوست آنها می‌باشد. ظهور جوش‌های جوانی در پوست نوجوانان به خاطر میزان بالای هورمون می‌باشد و لازم است از عوامل خارجی که این حساسیت‌ها را بیشتر می‌نماید دوری شود. در نتیجه استفاده از تشک‌هایی با روکش ضد حساسیت برای این دوره بسیار حیاتی است.

سطح صاف تشک

روکش برخی از تشک‌ها دارای پارچه‌های طرح برجسته است که این طرح‌های برجسته می‌تواند در کودکان آشفتگی در خواب را به وجود آورد به همین علت مطمئن شودی که تشکی که تهیه می‌نمایید کاملا صاف و یکدست باشد تا نوجوان شما دوره بلوغ خود را در کمترین تنش مرتبط با خواب سپری نماید. 

سایز تشک مناسب کودک و نوجوان

سایز تشک نوجوانان به طور معمول 80*180 سانتی متر است که در ساخت آنها از فنر استفاده شده است. با وجود این توصیه می‌شود که از تشک‌های بزرگسالان با ابعاد 90*200 برای آنها استفاده شود البته لازم است که تشک متناسب با ابعاد تخت خواب کودک باشد. به هیچ وجه سایز تشک نباید از سایز تخت او کوچکتر باشد. 

تشک مناسب نوجوان

توصیه ما برای تشک نوجوان به شرطی که وزن او بسیار زیاد نباشد استفاده از تشک‌های فنری یا تشک های طبی فنری است که می‌تواند در دوره بلوغ خواب راحتی برای آنها به وجود آورد.


مجموعه ایران مترس به عنوان یکی از تولید کنندگان انواع تشک خوشخواب مناسب منزل‌، هتل‌ و بیمارستان‌ می‌باشد که مدتهاست خدمات گسترده ای را در زمینه کالای خواب به ایرانیان عزیز عرضه می‌نماید. این مجموعه همواره آماده ارائه آگاهی و مشاوره در زمینه خرید تشک خوشخواب، فروش تشک خوشخواب و نگهداری از آن می‌باشد.اکنون می توانید خرید آنلاین انجام دهید

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید