EasyDNNNews

تشک فنری چیست؟

تشک فنری چیست؟

 تشک فنری

تشک فنری از قدیمی‌ترین و رایج ترین تشک‌‌های مورد استفاده بوده است. این تشک دارای فنرهایی در میان اسفنج تشک است که یک حالت ارتجاعی و کشسانی را در تشک ایجاد می‌کند. اینگونه تشک‌‌ها از دیرباز مناسب افراد کم وزن و جوانان بوده است. یکی از مهمترین خصوصیات تشک‌‌های فنری پخش کردن وزن افراد در سطح تشک می‌باشد، علاوه بر آن این گونه تشک‌‌ها به لحاظ قیمت نسبت به سایر تشک‌‌ها کم هزینه تر بوده به همین علت از مقبولیت بیشتری برخوردار است. 

انواع تشک فنردار

تشک‌‌های فنردار تشک‌‌هایی هستند که در ساختار داخلی آنها از یک لایه فنر با روکشی از موکت و اسفنج استفاده شده است. این فنرها عاملی در ایجاد حالت نرم و کشسانی اینگونه تشک‌‌ها هستند. تشک‌‌های فنری به دو دسته تشک‌‌های فنر منفصل و تشک‌‌های فنر متصل طبقه بندی می‌شوند که هریک دارای خصوصیات خاص خود هستند. 

تشک‌‌های فنر متصل

تشک‌‌های فنر متصل که با نام فنر مارپیچ باز و فنر استاندارد نیز شناخته می‌شوند دارای ساختار یکپارچه ای در اتصالات فنرهای خود هستند. این ساختار یکپارچه رایج ترین نوع فنر استفاده شده در تشک خوخواب تا به امروز بوده است. تشک فنری استاندارد حدودا از 300 فنر تشکیل شده است که به شکلی در هم تنیده هستند. درجه فنریت تشک تشک تعیین کننده میزان ارتجاع فنرها خواهد بود. تشکی با معیار فنریت 12 درجه، یک تشک سفت بوده که سطحی مناسب به عنوان تشک طبی در اختیار مصرف کنندگان می‌گذارد. هر چه درجه فنریت بالاتر باشد تشک نرم می‌شود. این تشک‌‌ها بیشتر مناسب کودکان تا قبل از 10 سالگی می‌باشد.

تشک‌‌های فنر منفصل (پاکتی)

تشک‌‌های فنر منفصل یا فنر جدا که با نام پاکتی شناخته می‌شوند اولین بار برای جلوگیری از کمر درد تولید شد. فنرهای تشک‌‌های فنر منفصل از نوع استیل می‌باشند که بطور جداگانه داخل پاکت قرار دارند. این فنرها به گونه ای طراحی شده اند که ایجاد تغییر در حالت هر فنر ربطی به سایر فنرها پیدا نمی‌کند و آنها را مانند تشک‌‌های فنر متصل تحت تاثیر قرار  نمی‌دهد. در تشک‌‌های فنر متصل با ایجاد تغییر در هر قسمتی از تشک در سایر نقاط نیز این تغییر را احساس خواهید کرد و به این علت خواب برای دو نفر بر روی این تشک سخت خواهد بود زیرا بی قراری و حرکت یکی از افراد باعث تاثیر در خواب فرد دیگر نیز می‌شود.

تشک‌‌های فنر متصل برای برطرف کردن مشکل تاثیر خواب دو نفر بر روی یک تشک ایجاد گردید و علاوه بر آن این فنرها باعث ایجاد فرو رفتگی در قسمت‌‌هایی از بدن که وزن بیشتری را تحمل می‌کنند مانند سرشانه و باسن می‌شود که به ایجاد خواب بهتر در افراد کمک بسیاری می‌کند.
تشک فنر منفصل با توجه به تعداد فنرها طبقه بندی می‌شوند. هر چه تعداد فنرها بیشتر باشد به همان میزان نیز پشتیبانی  بهتری از بدن فراهم خواهد نمود. تعداد این فنرها بین 600 تا 5000 فنر متغییر است. عمر مفید یک تشک فنر متصل بین 7 الی 10 سال می‌باشد.
تشک‌‌های فنر منفصل بسیاری در ایران تولید می‌شود. شرکت‌‌های سازنده با ایجاد تغییراتی در ساختار فنرهای منفصل سعی نموده اند که رضایت بیشتری در مخاطبان خود ایجاد نمایند.

مزایای تشک فنر منفصل

تشک‌‌های فنر متصل مزایای زیادی برای افراد دارند که مهمترین آنها پشتیبانی بهتر از فرم بدن و حفظ سلامتی ستون فقرات می‌باشد. این تشک‌‌ها مناسب تخت‌‌های دونفره است و کسانی که از آن استفاده می‌کنند به دلیل تفاوت زیاد در وزن دچار مشکل نخواهند شد.
لازم به ذکر است این تشک‌‌ها سنگین تر از سایر تشک‌‌ها می‌باشد به همین علت جا به جایی و حرکت دادن آن سخت تر خواهد بود. 

 

شرکت تولیدی ایران مترس با سالها تجربه در زمینه ساخت انواع تشک مناسب برای بیمارستان‌ها، هتل‌ها، اتاق خواب و ... یکی از تولیدکنندگان پیشگام در امر تهیه و توزیع تشک است. شما می‌توانید در رابطه با خرید تشک خوشخواب هرگونه راهنمایی و مشاوره ای را از ایران مترس بخواهید.


اکنون می توانید خرید آنلاین انجام دهید

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید